levne ubytovani na chalupe-Šumava,Plzeňský kraj

Objekt na samotě, na kopci obklopen lesy, s výhledem do daleké krajiny, v dálce dominujícími Klatovy - jen 2 km od hlavního tahu Klatovy-Železná Ruda. Tento rekreační objekt byl postaven jako bývalá zemědělská usedlost z roku 1941. Po celkové rekonstrukci z 90. let je vybaven komfortem - pro celkem 17 možných hostů. Rozdělen je do tří samostatných apartmánů, které lze propojit při větším kolektivu. K dispozici jsou: 3 koupelny se sprchou, 3 toalety, 3 vybavené kuchyně (chladnička, vařič, nádobí). K objektu patří velký dvůr pro parkování pod uzamčením, zadní velká zahrada s krbem pro grilování, vybavená sezením, zahradním nábytkem a třemi terasami.

K dispozici je volejbalové hřiště na přilehlém pozemku .

Připojení  wi-fi  internet  v celém objektu včetně venkovních prostor  bez poplatku .

Objekt Javoříčko (pro prázdniny, dovolenou nebo jen víkend) se nachází v prostoru chráněné krajinné oblasti. Když přijedete a rozhlédnete se - víte proč je zde tak krásně. Není nadsázkou, že můžete mít štěstí a přijde k vám na padesát metrů srnka nebo zajíc, který zabloudil do zahrady. Bývá tady hezký květen a začátek června, když se už všechno zelená. Podzim od září do listopadu je jiný a rovněž kouzelný, když po obědě sedíte v plavkách a zavřete oči. Červenec a srpen jako hlavní sezóna je samozřejmě oblíbená a velmi vyhledávaná s reservací v předstihu.


 

okolí  a  aktivity

 • Pěší procházky nebo i delší tůry lze podniknout na kteroukoliv stranu, lesem, po cestách nebo jen loukami - pro toho kdo hledá historii či nová místa. Lze dojít až k zámecké tvrzi Čachrov přes lesní kryptu Kordíků, nebo jiným směrem k zámku Klenová (galerie) a dále Kolowratův zámek Týnec
 • Autem pak vodní hrad Švihov, nádherné Velhartice, mumie Klatovy, Kašperské hory, jezera Černé, Čertovo a Laka
 • Pro vyznavače cykloturistiky je trasa připravena přímo od chalupy a dále protkána celou Šumavou
 • Letadlem z Klatovského letiště nad celé Šumavské podhůří
 • Vodní hrátky lze provozovat v koupališti Kozí (jen 800m přes louku) nebo otevřené bazény Strážov a Běšiny (3km). Špičkový krytý bazén v německém Lamu stojí za celodenní výlet (22km). Rovněž krytý bazén Klatovy pro udržení kondičky (10km).
 • Sjezdové lyžování lze provozovat na čtyřech sjezdovkách na Javorné (10km) kde není problém s parkováním, bez stresů a ceny velmi příznivé.
 •  

   

  možnosti  stravování

  Protože pobyt v rekreační chalupě nabízíme formou apartmánů, je samozřejmé, že budete mít k dispozici kuchyni v "klasickém" provedení.          Chladnička s mrazícím prostorem, plynový vařič, kávovar, mikrovlnka, dřez s odkapávací plochou - teplá, studená voda, nádobí, sklo, příbory.

   

  Pokud si chcete užívat dovolenou bez vaření ,  je zde možnost dovozu obědů přímo do objektu  -  výběr ze dvou jídel , cena 70,- včetně polévky .

   

  Samozřejmě jsou zde i další možnosti stravování:

  restauace s českou kuchyní   -    v obci Neznašovy  , Běšiny , Strážov  .

   

  Na možnosti večerního grilování na zahradě u krbu  s pěkným venkovním posezením a  výhledem do dáli budete vzpomínat.

   

   

   


  •  

   

  Kontakt

  Javoříčko - chalupa na samotě

  sousekslodge@seznam.cz

  Javoříčko 7
  340 21 Strážov n/Šumavě

  602381035

  Vyhledávání

  © 2009 Všechna práva vyhrazena.

  Tvorba www stránek zdarmaWebnode